• Новини

    УТК " Адмірал " постійно стежить за найсвіжішими і важливими новинами , які стосуються різних аспектів морських галузей . Докладніше
  • Курси для моряків

    Учбово-тренажерний комплекс "Адмірал", має велику тренажерну базу, для проведення різних курсів для моряків та підготовці моряків по різним напрямкам. Докладніше
  • Marlins English Language Tests

    Ми є авторизованим центром з тестування знань англійської мови для моряків відповідно до програми Marlins. Докладніше
  • 1
  • 2
  • 3

Радіолокаційна навігація - рівень управління САРП

Відповідно до вимог Розділів:  A-II/2, A-1/12, пункти 4, 5;  B-I/12,  пункти 2-35  Кодексу ПДНВ

Мета курсу:
Тренажерна допідготовка на радіолокаційному тренажері і тренажері ЗАРП судноводіїв з рівня експлуатації на рівень управління (старший помічник капітана, капітан), що мають діючі свідоцтва, які видані на рівень експлуатації. (Вимога Розділів А-II/2, А-I/12, пункти 4; В-I/12 пункти 2-17 Кодексу ПДНВ, з змінами і типовим курсом ІМО 1.08, 7.01). Курс навчання  включає 4 теми й охоплює вузлові питання безпечного мореплавства з використанням РЛС, сучасних навігаційних систем, а також практичні питання організації ходової вахти, планування, координації пошукових і рятувальних робіт у морі.

Курс навчання передбачає 3 етапи:
1 етап - освоєння правил експлуатації тренажера, вивчення динамічних характеристик і органів управління модельованих на радіолокаційному тренажері і тренажерів ЗАРП суден, а також придбання навичок в управлінні модельованих суден.

2 етап – повторення, удосконалення і вироблення твердих навичок у використанні радіолокатора, ЗАРП із метою ефективного застосування РЛС, ЗАРП, інших сучасних навігаційних засобів в умовах інтенсивного судноплавства, при плаванні в вузькостях і по системах поділу руху, де застосування РЛС і ЗАРП найбільш ефективне.  

3 етап - придбання й удосконалення практичних навичок у використанні інформації, одержаної від РЛС, ЗАРП та інших сучасних навігаційних систем. Оцінка навігаційної інформації, одержаної від усіх джерел з метою попередження зіткнень чи надмірного зближення із суднами. Вироблення твердих і упевнених навичок в обґрунтуванні маневру для попередження зіткнень суден чи надмірного зближення відповідно до МППЗС-72 на підставі радіолокаційної прокладки, програвання маневру на екрані ЗАРП, даних радіолокаційної інформації, одержаної від РЛС, ЗАРП та інших сучасних навігаційних систем, а також навичок і уміння координувати і виконувати пошукові й рятувальні операції в районі нещастя.

Задачі курсу:
Основними задачами підготовки на радіолокаційному тренажері і тренажері ЗАРП є:

- Удосконалення практичної і професійної підготовки по використанню суднових РЛС, ЗАРП і сучасних навігаційних систем.
- Вивчення відхилень і експлуатаційних аспектів сучасних навігаційних систем.
- Удосконалення способів і методів обробки і використання радіолокаційної інформації й інформації від ЗАРП для попередження зіткнень суден і забезпечення безпечного плавання в умовах обмеженої видимості й інтенсивного судноплавства, а також при плаванні у вузькостях і по системам поділу руху.
- Вивчення засобів організації команди містка при веденні радіолокаційного спостереження і прокладки і розподіл функціональних обов'язків.
- Вивчення основ планування, координації і практичного проведення пошукових і рятувальних операцій на морі відповідно до міжнародних правил і стандартів.

По закінченню навчання слухачі повинні знати:
- експлуатаційні аспекти сучасних навігаційних систем включаючи радіолокаційні станції і засоби автоматичної радіолокаційної прокладки, їхні можливості й обмеження;
- погрішності сучасних навігаційних систем, включаючи радіолокатори і ЗАРП;
- техніку судноводіння в умовах обмеженої видимості;
- взаємозв'язок усіх навігаційних даних для цілей судноводіння;
- організацію команди містка при веденні радіолокаційного спостереження і прокладки;
- організацію ходової навігаційної вахти на містку;- положення посібника «IAMSAR» відносно практичної організації пошуку, рятування і проведення рятувальних операцій.
Повинні вміти:
- настроювати й експлуатувати РЛС і ЗАРП;
- виконувати ручну радіолокаційну прокладку на маневреному планшеті;
- оцінювати навігаційну інформацію, одержувану з усіх джерел, включаючи РЛС і ЗАРП, з метою прийняття рішень і виконання команд для управління безпечним плаванням судна;
- вчасно починати дії відповідно до МППЗС-72 з метою запобігання зіткнення чи надмірного зближення із суднами;
- виконувати різні рульові функції при веденні радіолокаційного спостереження;
- планувати і координувати пошукові і рятувальні роботи відповідно до міжнародних правил і стандартів.

Освітньо-кваліфікаційні вимоги до слухачів та рівня їх підготовки

Кожен кандидат на отримання свідоцтва “Судноводіння з використанням радіолокатора, радіолокаційної прокладки та використанням ЗАРП, з роботи в колективі на містку, з пошуку та порятунку на рівні до підготовки” повинен:
- бути не молодше 18 років;
- відповідати вимогам Сторони до стану здоров'я;
- мати диплом не нижче штурмана або штурмана далекого плавання;
- мати досвід роботи на посаді вахтового помічника капітана;
- пройти тренажерну  підготовку з курсу: “ Підготовка з судноводіння з використанням радіолокатора, радіолокаційної прокладки робота в колективі на містку, з пошуку та порятунку на рівні допідготовки” відповідно до Модельних курсів IMO 1.08 та 7.01 та на радіолокаційному тренажері та тренажері ЗАРП, який відповідає вимогам розділів А-II/2, А-I/12, пункти 4 та В-I/12, пункти 2-17 Кодексу ПДНВ;
- продемонструвати на радіолокаційному тренажері та тренажері ЗАРП свою компетентність у відповідності до вимог, викладених у колонках 3 і 4 таблиць А-II/1 та А-II/2.