• Новини

  УТК " Адмірал " постійно стежить за найсвіжішими і важливими новинами , які стосуються різних аспектів морських галузей . Докладніше
 • Курси для моряків

  Учбово-тренажерний комплекс "Адмірал", має велику тренажерну базу, для проведення різних курсів для моряків та підготовці моряків по різним напрямкам. Докладніше
 • Marlins English Language Tests

  Ми є авторизованим центром з тестування знань англійської мови для моряків відповідно до програми Marlins. Докладніше
 • 1
 • 2
 • 3

Підготовка фахівців з швидкісних чергових шлюпок

Відповідно до вимог Правила VI/2 (пункт 2) Конвенції ПДНВ, розділу A-VI/2 (пункти 7-10) Кодексу ПДНВ

Мета курсу:
Забезпечити знаннями суднових спеціалістів, котрі можуть бути призначені для виконання завдань, обов’язків і відповідальності командира швидкісних чергових шлюпок, знаннями і навичками з організації їх використання та довести до них розуміння своєї ролі в системі гарантування безпеки людського життя на морі в аварійних ситуаціях і при експлуатаційному та тренувальному використанні суднових рятувальних засобів.

Задачі курсу:
Слухачі, що успішно завершили даний курс, мають бути здатними забезпечити підготовку і посадку людей у швидкісні чергові шлюпки, безпечно спускати на воду і піднімати швидкісні чергові шлюпки на борт судна.
Вони повинні бути здатними керувати швидкісною черговою моторною шлюпкою або, в разі потреби, на веслах, включаючи в умовах неспокійного моря. Вони також повинні бути спроможними експлуатувати й керувати мотором швидкісної чергової шлюпки.
Слухачі повинні знати правильне використання всього обладнання, включаючи сигнальне обладнання й зв’язок між черговою шлюпкою і гелікоптером або судном, а також, як виконувати запропоновані дії.

По закінченню навчання, слухачі повинні знати:
- завдання, обов’язки і відповідальність фахівців з швидкісних чергових шлюпок, що складають рівень їх компетентності;
- порядок дії і свої обов’язки при тривозі “людина за бортом”;
- заходи безпеки при експлуатації швидкісних чергових шлюпок;
- обмеження обладнання швидкісних чергових шлюпок при здійсненні операцій з ними;
- склад і порядок використання предметів спорядження швидкісних чергових шлюпок.
Повинні вміти:
- безпечно здійснювати командування: підготовкою швидкісних  чергових шлюпок до спускання; посадкою в них людей; спусканням і підняттям швидкісних чергових шлюпок; відходом швидкісних чергових шлюпок від борту, та підходом їх до борту і під талі;
- запускати і експлуатувати двигуни швидкісних чергових шлюпок;
- уміти користуватись аварійними засобами зв’язку.

Освітньо-кваліфікаційні вимоги до слухачів та рівня їх підготовки

До навчання за курсом допускаються професійні моряки не молодші 18 років, придатні за здоров’ям, які мають диплом фахівця з суднових і рятувальних засобів і чергових шлюпок, що не є швидкісними черговими шлюпками (ШЧШ).