В Черноморске при поддержке Офиса НАТО в Украине завершились курсы для переподготовки военнослужащих уволенных в запас

Опубликовано .

 

У Чорноморську Одеської області за підтримки офісу НАТО в Україні відбулась церемонія закриття курсу для перепідготовки військовослужбовців звільнених в запас або у відставку. Ураховуючи приморську специфіку регіону напрямком підготовки слухачів було визначено «Менеджмент морських перевезень і логістика», що значно підвищує шанси тих, хто навчається, працевлаштуватися за обраною спеціалізацію.

В урочистій церемонії закриття взяли участь представники органів місцевої влади, громадськості та Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Слід зазначити, що заняття проходили на базі учбово-тренажерного комплексу «АДМІРАЛ», який за рівнем оснащення є одним з кращих в регіоні. Високий професіоналізм та досвід інструкторів УТК «Адмірал», сучасне тренажерне обладнання та методичне забезпечення дозволили слухачам курсів повної мірою оволодіти певними знаннями та навичками, які в подальшому дадуть можливість працевлаштування.

Як зазначив уповноважений представник Командування ВМС ЗС України, Олег Найда, через навчання пройшли 22 військовослужбовця, переважна більшість з яких під час проходження військової служби мала схожу спеціалізацію. У такій ситуації курси за програмою «Менеджмент морських перевезень і логістика» відкрили унікальну можливість для слухачів адаптувати свої військові навички і знання до специфіки цивільного законодавства в галузі морських і річкових перевезень. Адже після отримання свідоцтва про закінчення навчання та підтвердження кваліфікації, випускники мають великі шанси знайти престижну та високооплачувану роботу. Це обумовлено тим, що в приморському регіоні існує багато підприємств, установ та фірм, які займаються логістичною діяльністю, тобто організацією морських та річкових перевезень.

У свою чергу, заступник командувача ВМС ЗС України кап. 1 рангу Андрій Урсол, під час урочистої церемонії закриття курсу акцентував увагу на те, що НАТО розглядає підтримку Україні комплексно. За його словами мова ідеться не лише про суто військовий аспект, а й про надання допомоги у приведенні соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України до стандартів армій країн Північноатлантичного альянсу.


 

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері. Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони у 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовим, або таким, котрі невдовзі будуть звільнені у запас.

З 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці та у зв’язку із зростанням обсягу фінансування, було започатковано напрямок економічних дисциплін, що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій. Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, управління маломірними суднами та ін. Протягом років, курси проходять в більш, ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2018 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 800бенефіціарів. На сьогодні вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

 

Виконавець.  0638195045  Найда Олег (ВМС ЗСУ)